Loading color scheme

Karolina i Karol Fromont

Karolina i Karol Fromont są małżeństwem od 21 lat.
Przez 11 lat posługiwali na misjach pracując na trzech kontynentach: w Azji, Europie i Ameryce Północnej. Wspólnie założyli i prowadzą Fundację Reaching Beyond – Sięgając Nieba. W jej ramach podejmują różnego rodzaju działania (także w przestrzeni mediów społecznościowych) zajmujące się szeroko pojętym rozwojem człowieka: duchowym, psychicznym i fizycznym.
Są dyplomowanymi Praktykami Coachingu pracującymi w ujęciu chrześcijańskim. Zajmują się coachingiem indywidualnym i coachingiem par. Prowadzą też rekolekcje, warsztaty i szkolenia dla różnych grup wiekowych i stanów życia w Kościele.
Karolina jest absolwentką UMCS w Lublinie, gdzie studiowała Chemię i Fizykę. Kształciła się też na WSZiA w Opolu kończąc podyplomowe studia Mediacji i Negocjacji. Jest także w trakcie procesu przygotowania do pracy w nurcie TSR (terapii skierowanej na rozwiązania). Prowadzi własną firmę K.T.O. i jest lektorem języka angielskiego przygotowując min. do matury i egzaminu 8 klasy.
Karol jest absolwentem teologii dogmatycznej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Kształcił się na Uniwersytecie Opolskim otrzymując Diploma Licentiae z teologii pastoralnej. Napisał podręcznik: „Radość głoszenia Dobrej Nowiny – czyli słów kilka o kerygmacie” oraz bajkę „Cudowny Kryształ”, która została także wydana jako audiobook (inne bajki w drodze).
Prywatnie … i pasje
Karolina
Od 20 lat jestem żoną ciekawego człowieka, z którym przeszłam przez ogień i wodę zwycięsko wychodząc po drugiej stronie. Mając korzenie wojskowe (dwóch pułkowników od strony mamy) zawsze pociągało mnie to co wojskowe. Wybrałam jednak stowarzyszenie strzeleckie i aktywnie ćwiczę strzelectwo sportowe oraz dynamiczne. Lubię śpiewać i grać na gitarze. Bardzo cieszy mnie praca, która wymaga kreatywności czy też wyzwania, np. graficznie opracowuję rysunki do bajek Karola, przenoszę zdjęcia na deski tworząc za każdym razem inną aranżację, czy też tworzę – np. czołg-przytulankę dla fana gry „World of tanks” lub konia-pufę do siedzenia .
Karol
Jestem szczęśliwym mężem niepowtarzalnej kobiety. Uwielbiam podróże, szczególnie samolotem. Karolina wie, że jak gdzieś lecimy to ja zawsze muszę siedzieć przy oknie . Nie ma dla mnie nic piękniejszego jak podziwianie świata z wysokości kilku czy kilkunastu kilometrów nad ziemią . Piłka nożna, muzyka i filmy to moje trzy pasje, choć Karolina się śmieje, że raczej kolekcjonowanie wielorakich tłumaczeń Pisma Świętego. Gram na rożnego rodzaju instrumentach perkusyjnych. Mój ulubiony instrument to bęben jambee. A moją najnowszą radością jest to, że uczę pięcioro dzieci podstaw perkusji w Ognisku Muzycznym.