Loading color scheme

Poziomy tematyczne TURNUS III

Opisy poziomów „Jezus żyje” 2021 - TURNUS III

Główni odpowiedzialni

- Mariusz Mycielski
- Ks. Wojciech Michalczuk
- Barbara Cyl
- Marcin Ziemniewicz

 

Przedszkole

Prowadzenie: Gosia Marzec ("Effatha" Kluczbork)

 

Dzieci

Prowadzenie: Przemek Mycielski z ekipą

Temat: Naród wybrany
Temat poziomu oparty jest na Księdze Wyjścia. W tym roku śladem Izraelitów będziemy przemierzać historie biblijne od wyjścia z Egiptu do wejścia do Kanaan. Podczas wspólnej wędrówki spotkamy postacie ze Starego Testamentu. W ramach wspólnych zajęć przewidziane są warsztaty manualne, gry i zabawy zespołowe, gra terenowa, podchody i inne. Przydadzą się dobre buty.

 

Młodzież

Prowadzenie: Wspólnota „Studnia”

7 up - dotknąć Niewidzialnego

Zapraszamy Cię na poziom młodzieżowy "7 up - dotknąć Niewidzialnego"! W ciągu tych 7 dni mamy plan, aby przedstawić Ci tajniki wiary oraz pomóc Ci zbudować relację z Jezusem. Będziemy też zgłębiać tajemnice Sakramentów Świętych. A to wszystko, by dotknąć Niewidzialnego. Zapewniamy, że nie zabraknie dobrej zabawy, planszówek, wartościowych rozmów i oczywiście dobranocek! Nie zapomnij zabrać ze sobą Pisma Świętego i duuuużo dobrego humoru! Do zobaczenia!

 

Seminarium Odnowy Wiary

Prowadzenie:

Wspólnoty „Syjon”, „Winnica Pana” i „Oblubienica Ducha Świętego” z Tarnowskich Gór od kilku lat prowadzą "Seminarium Odnowy wiary" na rekolekcjach "Jezus żyje".

 

Ku dojrzałości chrześcijańskiej

Prowadzenie: wspólnota „Effatha” z Kluczborka - Anna i Jacek Nakonieczni

Jest to poziom, który jest naturalnym krokiem po przeżyciu rekolekcji ewangelizacyjnych, na których oddałeś swoje życie Jezusowi. Podzielimy się z Tobą tym, jak stawiać świadome kroki jako chrześcijanin. Co jest ważne w codzienności wierzącego: karmienie się Słowem Bożym, osobista modlitwa, rozeznawanie Bożej woli, odkrywanie swojego obdarowania, sakramenty i wiele innych ekscytujących środków, które pomogą Ci skutecznie doświadczać Bożej łaski.

 

 

Dla małżeństw „I żyli długo i szczęśliwie”

Prowadzenie: Iwona i Marcin Ziemniewicz

Jest to propozycja dla par małżeńskich, które przeszły poziom „Aby byli jedno” lub „Seminarium Odnowy Wiary” i chcą pójść krok dalej we współpracy z łaską Bożą w budowaniu lub odbudowywaniu relacji w sakramentalnym małżeństwie.

 

Formacja ucznia

Prowadzi: Michał Frąckowicz •  Zdalnie będzie się z nami łączył o. Remigiusz Recław SJ.

Opis poziomu: kontynuujemy naszą drogę stawania się uczniem Jezusa. Będziemy szukali potwierdzenia obdarowania, aby móc lepiej służyć w winnicy Pana. Zobaczymy, że odbywa się to tylko we wspólnocie uczniów złączonych więzami miłości. Będzie o rozeznawaniu, otwieraniu się na Ducha Świętego i czynieniu uczniów. Spojrzymy również na kondycję naszych wspólnot po pandemii - gdzie jesteśmy i dokąd idziemy.