Loading color scheme

Poziomy tematyczne TURNUS I

Główni odpowiedzialni:

Stefan Mitas
Ks. Artur Sepioło
Bartłomiej Sakwerda
Adam Koj

Posługa muzyczna: Live Worship

 

Życie Świadome celu

Grzech w języku greckim to hamartia co między innymi oznacza chybienie celu. Jako chrześcijanie staramy się w naszym życiu przestrzegać przykazań, czytać Biblię, przyjmować sakramenty, być częścią wspólnoty kościelnej, słuchać Boga. Czy to wystarczy? Czy taki jest cel Boga dla każdego z nas? Czy można być osobą pobożną, modlącą się, czytająca Słowo, ale wciąż być poza celem? Jak być osobą świadomie wierzącą i nie popadać w grzech chybiania wyznaczonego nam przez Boga celu?

Prowadzą: Bp Artur Ważny, Jacek Weigl, Stanisława Iżyk-Dekowska

 

 

Seminarium wiary

Język: polski/ukraiński

Prowadzą: Norbert Grundaj ze wspólnotą Oblubienica Pana z Pyskowic oraz Olha Maksymiuk ze wspólnoty Bethel z Tarnopola (UA).

Będzie tłumaczenie na język ukraiński. Zapraszamy wiec również do udziału naszych gości z Ukrainy.

Seminarium to bloki startowe Nowego Życia wiarą.

W dawnych czasach, w pewnych kulturach młodzi, on i ona, przed ślubem nie mieli szans na osobiste poznanie się. Wiedzieli o sobie tylko tyle, ile inni im powiedzieli. Dużą rolę w tym odgrywali swatowie.

Coś podobnego można doświadczać w życiu wiary. Przez całe życie, to ktoś inny opowiada nam o Bogu. Na początku może byli to rodzice, potem dołączyli do nich katecheci, księża. Opowiadają z większym lub mniejszym zapałem o Bogu, o Królu, o Jego niezwykłym królestwie. Nie spotkawszy jednak osobiście Boga w swoim życiu, zazwyczaj kończy się to rozczarowaniem, włożeniem tych opowiadań na półkę z bajkami i legendami.

Te rekolekcje i to seminarium, nie będzie czasem swatania Cię z Bogiem. Chcemy razem z Tobą udać się w drogę, byś Ty sam, osobiście, mógł spotkać i poznać Jego samego. Osobiście przekonać się, że jest realny, prawdziwy, że kocha, że przebacza, że ma władzę i moc, że jest niezwykle hojny…

--------

20-ті реколекції ІСУС ЖИВИЙ - 2022

Гора св. Анни

Табір: 1

Рівень: Семінар Віднови Життя

Мова: польська / українська

Провадить: Святий Духу  співпраці з спільнотою «Наречена Господа» з Писковіце та спільнотою «Бет-ел» з Тернополя (UA).

Буде переклад українською. Тож запрошуємо до участі і наших гостей з України.

 

Семінар є відправною точкою для нового життя віри.

У давні часи, в певних культурах, молоді люди, він і вона, перед одруженням не мали жодної можливості познайомитися особисто. Вони знали про себе стільки, скільки їм розповіли інші. Велику роль у цьому відігравали свати.

Щось подібне можна пережити в житті віри. Протягом усього нашого життя хтось інший розповідає нам про Бога. Спочатку, можливо, це були батьки, потім - катехити та священники. Вони з більшим чи меншим ентузіазмом розповідають про Бога, про Царя, про Його надзвичайне царство. Однак, не зустрівшись особисто з Богом у своєму житті, ви зазвичай приходите до розчарування, відкладаючи ці історії на полицю з казками та легендами.

Ця реколекція і цей семінар не будуть часом сватання з Богом. Ми хочемо йти разом з вами, щоб ви самі, особисто, могли зустрітися і пізнати Його Самого. Особисто досвідчити, що Ісус реальний, правдиво люблячий, той, що прощає, має силу і владу, що він надзвичайно щедрий…

 

 

Medytacja i rozeznanie wg św. Ignacego

Jeśli i Ciebie dotyczy zdanie kard. Ratzingera, że „wielu chrześcijan gorąco pragnie dzisiaj nauczyć się autentycznej modlitwy, chociaż współczesna kultura ogromnie utrudnia zaspokojenie odczuwanej przez nich potrzeby ciszy, skupienia i medytacji” (List Orationis formas (1989), nr 1), zapraszam do wyjścia naprzeciw temu pragnieniu. Możemy to zrobić wspólnie w pierwszym tygodniu lipca tego roku na Górze św. Anny.

Medytacja i rozeznawanie to dwa tematy, które bez siebie nie mogą żyć – jak Adam bez Ewy albo Bayern bez Lewandowskiego. Medytacja Słowa pozwala mi być w stałym kontakcie z Tym, którego wolę mam wypełniać. A woli Boga nie wypełnię bez dobrego jej rozeznania.

Przez cały czas towarzyszyć nam będzie Boże Słowo czytane w Tradycji Kościoła – ze szczególnym uwzględnieniem intuicji św. Ignacego z Loyoli. To nie będzie sam wykład: będą rozmowy, pytania i poszukiwanie odpowiedzi, a przede wszystkim praktyka. Bo z modlitwą i rozeznawaniem jest jak z nauką pływania – nie wystarczy czytanie książek i słuchanie konferencji, trzeba spróbować! A treści? Więcej poniżej. Zapraszam!

Prowadzą: Ks. Wojciech Maciążek

 

 

Kościół moim domem

  1. Po co Bogu Kościół?

Czym jest Kościół w Bożym planie? Jakie ma miejsce w historii zbawienia? Czym się różni od innych społeczności ziemskich i wreszcie jakiego Kościoła chce Bóg?

  1. Mój grzech, nasz grzech, poraniona wspólnota.

Jak pogodzić świętość Kościoła i grzeszność Jego członków? Co robi grzech z nami, ale i z całym Kościołem? Dlaczego grzech nie jest tylko prywatną sprawą?

  1. Szpital Polowy Kościoła.

Co Kościół ma takiego w sobie, że może być szpitalem? Gdzie w Kościele odzyskujemy duchowe zdrowie?

  1. "Panować znaczy służyć". Kim jesteśmy w Kościele?

Po co w Kościele są zakonnicy? Czy hierarchiczność Kościoła musi równać się klerykalizm? Jakie miejsce i  rolę mają świeccy? Posłuszeństwo w Kościele - kogo słuchać?

  1. Czy Kościół ma granice? Wspólnota w 3D.

Czy Kościół jest potrzebny do zbawienia? Kto i jak do niego przynależy? Ludzka struktura i duchowa wspólnota, jak to pogodzić?

  1. Jedność w różnorodności. O co chodzi w synodalności?

Jedność zaprzeczeniem uniformizmu. Jak się po Bożemu pięknie różnić? Narzędzia służące jedności: dialog i rozeznawanie.

Prowadzą: Magdalena Jóźwik

 

 

Pełna moc uwielbienia

Dla wszystkich, którzy chcą świadomie uwielbiać Boga, wykorzystując wszystkie biblijne formy uwielbienia takie jak: śpiew, ruch, taniec, flagi, instrumenty muzyczne, formy graficzne. Całość będzie realizowana w dużej mierze w formie warsztatowej, praktykując to, o czym czytamy w Biblii na temat uwielbienia Boga.
Zapraszamy wszystkich otwartych na uwielbianie w wolności, chcących uporządkować swoją wiedzę i doświadczenia na ten temat, a także osoby pełniące we wspólnotach posługę animatorów / liderów uwielbienia, czy służących już swoimi talentami.

Prowadzą: Marta MiłuńskaOla i Iwo Scelinowie, Adam Koj z zespołem Live Worship

 

 

Czynienie uczniów

Uczniostwo - czy to droga dla osób o szczególnym poziomie duchowego rozeznania? Droga dla wykształconych, znających Kerygmat, doświadczonych w wierze, posiadających szczególny wgląd w rzeczywistość duchową? A co jeśli przeciwnik Boga chce abyśmy tak myśleli? I choć wymienione wcześniej obszary są ważne i potrzebne to być może uczniostwo wcale nie jest od nich zależne.  Każdy może być uczniem i każdy może czynić uczniami, ale kiedy zacząć? Od czego zacząć? jakie kroki podjąć?

Prowadzą: Jacek Weigl, Stanisława Iżyk-Dekowska

 

 

Poziom dla małżeństw

ZAWIŁOŚCI MIŁOŚCI
Nasz tegoroczny program koncentruje się wokół praktycznie realizowanej miłości małżeńskiej w jej zasadniczych aspektach – przyjaźni, namiętności i oddaniu. Uczestnicy poznają różne oblicza miłości i to, jak relacja małżeńska zmienia się wraz z upływem czasu. Zastanawiają się, co mogą zrobić, by nie poddać się naturalnej tendencji do rozluźnienia tej relacji. Spotkania mają charakter wykładow0-warsztatowy. Zapraszamy małżeństwa z każdym stażem. 

Prowadzą: Magdalena i Wiesław Grabowscy

 

 

Poziom dla młodzieży: SPONTAN (13 - 17)

Na spontanie, albo wcale? Życie można szczegółowo zaplanować, ale co zrobić, gdy nagle wszystko ulega niespodziewanej zmianie? Spontan - ścieżka pełna wyzwań, pasji i aktywności. Każdy uczestnik jest niezbędnym spoiwem, żeby wszystko wypaliło i poszło w dobrym kierunku. Nie ma lipy! Bóg stworzył młodych ludzi jako niepowtarzalne oryginały, mające wpływ na otoczenie! Odkryj swoją pasję w codzienności z Nim.

Prowadzący: Elżbieta Goldmann + Bartłomiej Sakwerda (Inicjatywa Missio), Maciej Kalisiak (Abba_Youth)

 

 

Poziom dla dzieci (7-12) - NABOGATOMOCNI (NBTM)

Dawno, dawno temu w odległej galaktyce...

Siły ciemności próbują opanować wszechświat.

Młodzi padawani pod czujnym okiem swojego Mistrza zgłębiają tajemnice Słowa, które kieruje ich w jedną stronę... ku potędze Bożej Mocy

Kto żyw niech przybywa na ćwiczenia duchowe - 2 lipca 2022r.

Przyszłość jest owiana wielką tajemnicą, więc cóż... niech Moc będzie z Wami!

Prowadzą: Marta i Jacek Tylko

 

 

Przedszkole 

Tak! Jezus mnie kocha 😊. Celem spotkań jest budzenie zaufania do najlepszego Przyjaciela, którym jest Jezus, doświadczenie Jego obecności oraz zachęcenie do rozmowy z Nim. W naszych katechezach towarzyszyć nam będą Julka i Kacper, razem z nimi wyruszymy w piękną przygodę poznawania WIELKIEJ MIŁOŚCI Jezusa do każdego z nas.

Odpowiedzialna: Helena Zalewska

Zespół: Halina, Ania, Marysia