Loading color scheme

Poziomy tematyczne TURNUS II

Główni odpowiedzialni:

Stefan Mitas
Ks. Krzysztof Grzegorczyk
Bartłomiej Sakwerda
Elżbieta Goldmann

Posługa muzyczna: Effatha

 

 

Życie Świadome celu

Grzech w języku greckim to hamartia co między innymi oznacza chybienie celu. Jako chrześcijanie staramy się w naszym życiu przestrzegać przykazań, czytać Biblię, przyjmować sakramenty, być częścią wspólnoty kościelnej, słuchać Boga. Czy to wystarczy? Czy taki jest cel Boga dla każdego z nas? Czy można być osobą pobożną, modlącą się, czytająca Słowo, ale wciąż być poza celem? Jak być osobą świadomie wierzącą i nie popadać w grzech chybiania wyznaczonego nam przez Boga celu?

Prowadzą: Abp Adrian Galbas, Piotr Gąsiorowski, Aleksander Bańka

 

 

Seminarium wiary

Seminarium Odnowy Wiary to czas przemiany, w którym możesz zbliżyć się do Boga i nawiązać z Nim bliską relację! Aby to zrobić musisz Go poznać na tyle, by Mu zaufać i związać z Nim swoje życie. Dlatego zrobimy wszystko, aby każdy Uczestnik mógł w sposób racjonalny, pewny i w całkowitej wolności przyjąć przesłanie miłości Boga do człowieka! Jezus chce Ci dać wolność i siłę do dobrego i szczęśliwego życia! Jeśli więc szukasz Prawdy i chcesz odkryć jej tajemnicę, to jest to miejsce dla Ciebie! Bóg osobiście Cię zaprasza, ponieważ jesteś dla Niego cenny!
Mam na imię Lucjan i wraz z Zespołem czekamy na Ciebie :) Od wielu lat moją pasją jest rozmowa z ludźmi i pomoc w zrozumieniu Ewangelii. Jestem zaangażowany w służbę jako Etrener w zespole Szukając Boga, w kursach Alpha oraz Weekendach Outback dla małżeństw :) Prywatnie od 28 lat jestem mężem Joanny, oraz ojcem dwojga wspaniałych dzieci, Niny i Krzysia. Prowadzę własną firmę. W zespole wspiera mnie Żona wraz z Córką oraz Przyjaciele: Tomasz i Beatka, Ewa oraz Kaja. Wszyscy chcemy Ci służyć :)
Zapewniam, że Bóg ma dla Ciebie wspaniały plan!
Do zobaczenia na Seminarium!

Prowadzi: Lucjan Stopa z zespołem

 

 

Biblia Księgą Bliskości

Biblia księgą Bliskości - czyli jak Bóg buduje bliskość z człowiekiem aż do Wcielenia Jezusa

  1. Słyszane, odczuwane, powtarzane - Bliskość między Bogiem a człowiekiem w Psalmach
  2. Doświadczane, dostępne w wyobraźni - Bliskość między Bogiem a człowiekiem we wczesnych tekstach prorockich
  3. Zapamiętane i dające przynależność - Bliskość między Bogiem a człowiekiem w tekstach ksiąg historycznych
  4. Wśród pytań i nowych bodźców -Bliskość między Bogiem a człowiekiem w Pięcioksięgu
  5. Na co dzień - Bliskość między Bogiem a człowiekiem w tekstach mądrościowych
  6. W zagrożeniu, traumie i ucisku - Bliskość między Bogiem a człowiekiem w tekstach apokaliptycznych Starego Testamentu

Prowadzą: s. Joanna Nowińska

 

 

Ku dojrzałości

Czeka Was Wielka Niespodzianka i dobra przygoda – nawet sam Witek (prowadzący poziom) nie wie jak to się potoczy…. 😉

Ale na pewno będzie wesoło i praktycznie. Zaproszenie od Witka: https://youtu.be/oRdC3-5mi8M

Tematy:

- Decyzja na wzrost

- Modlitwa osobista

- Pismo Święta

- Rozwój osobisty

- Trzy relacje

- Rozeznawanie i walka duchowa

- Oddychanie duchowe

- Kościół i powołanie

- Dary i charyzmaty

- Ewangelizacja i świadectwo

- Wspólnota, służba

Prowadzą: Witek Wilk

 

 

Uwielbienie i modlitwa tańcem. Uwielbienie z flagami.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą poznać modlitwę i uwielbienie Boga ruchem i tańcem, doświadczyć przemieniającej Bożej obecności i wejść głębiej w duchowy wymiar ruchu i tańca, podążając za najlepszym Nauczycielem, którym jest Duch Święty.

Będziemy się uczyć, jak razem otwierać się na Jego obecność i razem podążać za Nim, wchodzić głębiej w uwielbienie skupione na Nim jako jedno ciało. W ramach spotkań będziemy odkrywać biblijne korzenie tańca, duchowe znaczenie gestów i ruchu, wyrażanie modlitwy ciałem, znaczenie flag i sztandarów w Biblii, biblijną symbolikę kolorów.

Prowadzą: Dorota i Kuba Herok

 

 

Czynienie uczniów

Uczniostwo - czy to droga dla osób o szczególnym poziomie duchowego rozeznania? Droga dla wykształconych, znających Kerygmat, doświadczonych w wierze, posiadających szczególny wgląd w rzeczywistość duchową? A co jeśli przeciwnik Boga chce abyśmy tak myśleli? I choć wymienione wcześniej obszary są ważne i potrzebne to być może uczniostwo wcale nie jest od nich zależne.  Każdy może być uczniem i każdy może czynić uczniami, ale kiedy zacząć? Od czego zacząć? jakie kroki podjąć?

Prowadzą: Piotr Gąsiorowski, Aleksander Bańka

 

 

Poziom dla małżeństw

W tym roku jesteśmy z Wami kolejny raz na rekolekcjach "Jezus Żyje". Na naszych spotkaniach zapraszamy na kawę!  

Dzielimy się z Wami naszym życiem, w którym próbujemy odpowiedzieć Bogu na Jego plan wobec naszego małżeństwa i rodziny, naszego miejsca w społeczeństwie i posługi w Kościele. Mamy tylko jedną wersję naszej historii :) i będziemy się powtarzać!

Zapewne inaczej niż poprzednio opowiemy nasze świadectwo, inaczej rozłożymy akcenty, dostosowując w miarę możliwości, treść naszego dzielenia do Waszych oczekiwań i potrzeb.

Nie chcemy Was zanudzać sobą, ale mówiąc o sobie chcemy wskazywać na Boga, który jest blisko naszych codziennych spraw. Razem z Nim, chcemy spotkać Was, usłyszeć Waszą historię i wspólnie znaleźć inspirację do podążania Jego ścieżkami.

Od ponad dwóch miesięcy wszyscy jesteśmy wezwani do nowego wymiaru naszego chrześcijańskiego świadectwa. Wielu z nas, na różne sposoby, wspiera Ukraińców w ich ojczyźnie i tych, którzy opuścili swoje domy i znaleźli schronienie wśród nas...

Jednak coraz bardziej jesteśmy przekonani o błogosławieństwie jakim my sami zostajemy obdarowani, kiedy otwieramy nasze serca i domy, kiedy hojnie ofiarujemy nasz czas i potencjał, którym dysponujemy.  

Odnosimy wrażenie, że dramatyczne historie naszych Gości z Ukrainy, są dla nas zaproszeniem do pogłębionej refleksji nad dotychczasowym stylem naszego życia i szansą na zmianę.

Serdecznie zapraszamy - Gabi i Andrzej Strączek

Prowadzą: Gabriela i Andrzej Strączek 

On Air - 13-18lat

Nasz poziom będzie skupiał się na Osobie, która ma dla Ciebie absolutnie najlepszy scenariusz. Będziemy próbowali pokazywać, że nasze życie ma się odbywać 'na żywo' i nie ma w nim miejsca na duble, a tych trudniejszych scen nie zagra za nas kaskader. Jednocześnie będziemy mówić o życiu, w którym reżyserem jest Pan Bóg - życiu w obfitości.

Prowadzą: Kacper Suchanek + Effatha

 

 

Wzrastaj w Chrystusie, zostań Świadkiem!

Dla młodzieży 18 - 30 lat

Kim jesteśmy

Szkoła Master Commision to 10-miesięczny, międzynarodowy oraz ekumeniczny program uczniowski realizowany przy wspólnocie Jahu w Szwajcarii. W ciągu tych 10 miesięcy czytamy Biblię, służymy w Kościele i poza nim, rozmawiamy o wierze w sposób bardzo osobisty i indywidualny, a także korzystamy z porad przewodników duchowych. Ponadto odkrywamy różne sposoby uwielbienia, wzrastamy we wspólnocie oraz rozwijamy kreatywność i cechy charakteru.

Poziom poprowadzi Joel Gerber i jego zespół. Joel jest ojcem, trenerem, teologiem, a przede wszystkim oddanym naśladowcą Chrystusa.

Program poziomu

Poziom pt. "Grow in Christ, become a Witness“ („Wzrastaj w Chrystusie, zostań Świadkiem”). Wspólnie będziemy odkrywać jak wzrastać w Chrystusie i jak wspierać w tym innych. Będziemy rozmawiać o Ewangelii XXI wieku i jak być Jej świadkiem w naszej codzienności.

Dla kogo jest ten poziom?

- Dla młodych zaangażowanych w służbę oraz tych, którzy w przyszłości chcą jeszcze bardziej służyć we wspólnotach i Kościele.

- Dla młodych, którzy są „spragnieni” kolejnego kroku w podróży z Chrystusem.

Jeśli interesuje Cię któryś z powyższych punktów to zapraszamy Cię na nasz poziom!

Prowadzą: Joel z rodziną Master Comissiom (Szwajcaria)

 

 

Poziom dla dzieci

Chcę być twoim przyjacielem

Przyjaciel to ktoś na kogo możesz liczyć, kto Cię rozumie. Zawsze będzie Cię bronił w trudnych chwilach, pomagał, gdy Ty jesteś słaby, śmiał się z Tobą, gdy jesteś szczęśliwy, a czasem podpowie co zmienić byś stał się lepszym człowiekiem. Czy chciałbyś przyjaciela, który nigdy nie zawiedzie? Jezus jest gotowy zostać Twoim przyjacielem, a czy Ty chcesz być przyjacielem Jezusa?

Zapraszamy dzieci w wieku od 7-12 lat do przeżycia przygody, podczas której będziemy poznawać cechy i postawy dobrego przyjaciela. Będziemy rozpoznawali kim dla nas jest Jezus i jak odpowiedzieć na Jego miłość i przyjaźń.

Prowadzą: Basia i Wojtek Legierscy

 

 

Przedszkole

Tak! Jezus mnie kocha 😊. Celem spotkań jest budzenie zaufania do najlepszego Przyjaciela, którym jest Jezus, doświadczenie Jego obecności oraz zachęcenie do rozmowy z Nim. W naszych katechezach towarzyszyć nam będą Julka i Kacper, razem z nimi wyruszymy w piękną przygodę poznawania WIELKIEJ MIŁOŚCI Jezusa do każdego z nas.

Odpowiedzialna: Ania Iszczyłowicz

Zespół: Basia, Wiktoria