Loading color scheme

Poziomy tematyczne TURNUS III

Opisy poziomów „Jezus żyje” 2022 - TURNUS III

Główni odpowiedzialni

- Ks. Artur Sepioło
- Mariusz Mycielski
- Barbara Cyl
- Ewa Stasik

 

Przedszkole - Stworzenie Świata

Na początku Bóg stworzył niebo i ziemię. Bóg pokazał swoją nadzwyczajną kreatywność stwarzając świat. Pokażemy dzieciom nasz cudowny świat, jako Jego dzieło. Zachwycimy się  pięknem otaczającego nas świata - małymi i dużymi cudami stworzenia. Za pomocą różnych aktywności: ruchowych, artystycznych, manualnych, każdego dnia przybliżymy dzieciom poszczególne etapy stworzenia. Będzie ciekawie, kreatywnie i wesoło.

Joanna Czornik ("Effatha", "Dzieci Króla" Kalety-Miotek) z ekipą, którą pokochają Wasze dzieci.

 

Dzieci 7-12 - POKOLENIA IZRAELA

Razem z bohaterami Starego Testamentu będziemy przemierzać biblijne krainy. Spotkamy Abrahama, Jakuba, Józefa, Mojżesza, Jozuego i Salomona. Poznamy geografię i historię Starożytnego Wschodu. Znajdziemy się w Mezopotamii, Egipcie, Palestynie i na Półwyspie Synaj. W ramach wspólnych zajęć przewidziane są warsztaty manualne, podczas których będziemy sporządzać przedmioty i elementy stroju potrzebne w wędrówce. Przygotowaliśmy też gry i zabawy zespołowe, grę terenową, podchody i ognisko. Będzie sporo zajęć w terenie, więc przydadzą się dobre buty :)

Przemek Mycielski z ekipą

 

Młodzież

Każdy z nas ma swoją historię. Krótszą, dłuższą, bardziej lub mniej zawiłą. Każda z nich jest niepowtarzalna i jedyna w swoim rodzaju. Każdy z nas jest niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju. A On zna nas na wylot i ma moc przemieniać historie naszego życia. Opowiedz Mu twoje story. Niech ono stanie się God's story.

God's story to poziom dla młodzieży od 13 do 18 roku życia. Poprowadzi go dla Was wspólnota Studnia wraz z Przyjaciółmi. Podczas bloków tematycznych będziecie mogli poznać bliżej Tego, który jest początkiem i końcem każdej historii. On jest Twórcą. God's story będzie przestrzenią spotkania z ludźmi, których historia życia jest pełna Boga i Jego miłości. Czekamy na Was i na Wasze historie!

Wspólnota „Studnia”

 

Seminarium Odnowy Wiary

Seminarium Odnowy Wiary to czas przemiany, w którym możesz zbliżyć się do Boga i nawiązać z Nim bliską relację! Aby to zrobić musisz Go poznać na tyle, by Mu zaufać i związać z Nim swoje życie. Dlatego zrobimy wszystko, aby każdy Uczestnik mógł w sposób racjonalny, pewny i w całkowitej wolności przyjąć przesłanie miłości Boga do człowieka! Jezus chce Ci dać wolność i siłę do dobrego i szczęśliwego życia! Jeśli więc szukasz Prawdy i chcesz odkryć jej tajemnicę, to jest to miejsce dla Ciebie! Bóg osobiście Cię zaprasza, ponieważ jesteś dla Niego cenny!

Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym z Tarnowskich Gór

 

Małżeństwa „Długo i szczęśliwie”

Iwona i Marcin Ziemniewicz

 

Ku dojrzałości chrześcijańskiej

Wspólnie nauczymy się stawiać kolejne kroki na drodze rozwoju wiary. Jak się modlić? Jak czytać Pismo św.? Jak dzielić się Dobrą Nowiną? Rozeznawanie duchowe, rozpoznawanie obdarowania i kilka innych ważnych tematów, by żyć wg Bożej woli. To wszystko w ciągu tygodnia.

Anna i Jacek Nakonieczni ze wspólnotą „Effatha” z Kluczborka

 

Modlitwa i Słowo Boże

Budując relacje z drugim człowiekiem potrzebujemy szczerej rozmowy, zaufania, wspólnego czasu. To daje szansę na owocną współpracę, przyjaźń czy miłość.
Budując relacje z Bogiem na każdym etapie duchowego wzrostu potrzebujemy między innymi życia modlitwą i słuchania Boga w żywym Słowie.
Czas spędzony na poziomie „Modlitwa i Słowo Boże” posłuży nam by nauczyć się, przypomnieć sobie, czy pogłębić umiejętność otwierania się na dar modlitwy i Słowa.

Ks. Wojciech Michalczuk

 

Życie świadome celu

Krok po kroku będziemy odkrywali sens naszego życia:

• Po co tutaj tak naprawdę jestem?
• Stworzeni dla radości Boga
• Przysposobiony do życia w rodzinie Bożej
• Przeznaczony, by stać się jak Chrystus
• Ukształtowany, by służyć Bogu
• Powołany, by wypełnić misję

Ks. Artur Sepioło oraz Inga Pozorska, Ireneusz Krosny

 

Posługa muzyczna

„Kadosz”